.
subotica grad sportova

Bačka pobedila, Preporod odigrao X, počela Gradska liga

clock12.03.2022 22:46 h

Svoje subotnje utakmice odigrali su fudbaleri subotičke Bačka i Preporoda u okviru Vojvođanske lige, dok su fudbaleri Vinogradara iz Hajdukova i Žednika odigrali meč prvog kola prolećnog dela Gradske fudbalske lige.

VOJVOĐANSKA LIGA

MLADOST APA - BAČKA 1901 2:3(0:1)

U rezultatski neizvesnoj utakmici bolje su se snašli gosti koji su trijumf  obezbedili u poslednjim trenucima meča. Poveli su Subotičani u 29. minutu golom Vojnić Daria. Jovović Aljoša u 53. i Rapaić Srđan u 80. iz penala donose preokret Apatincima. Ponadali su se domaći da su blizu trijumfa, ali nisu tako mislili Bačkisti. Iskusni Rajkovača Davor izjednačuje, a Vojnić drugim pogotkom na meču u 95. minutu obezbeđuje nova tri boda za drugo mesto na ligaškoj tabeli.

MLADOST APA: Marković Mihailo, Jovović Kolja, Solać Milan, Praštalo Milan, Majstorović Marko, Đeri Petar, Krunić Aleksandar, Milošević Nikola, Jovović Aljoša, Rapaić Srđan, Zlatković Nemanja.
REZERVE: Desnica Marko, Vujnović Nikola, Miloš Nenad, Đumić Veljko, Popić Vukašin.

BAČKA 1901: Stančić Filip, Kujundžić Bojan, Đurović Luka, Malenčić Luka, Anđić Marko, Vojnić Dario, Mezei Nebojša, Manojlović Miloš, Kiš Saša, Glišović Đorđe, Rajkovača Davor.
REZERVE: Ibraimović Damir, Žikić Srđan, Bjedov Bojan, Simić Stefan, Pelhe Antonio, Milosavljević Petar, Delić Uroš.

BAJŠA - PREPOROD 2:2(0:1)

Derbi kola opravdao je očekivanja, jer je u duelu domaćih fudbalera iz Bajše i novožedničkog Preporoda viđeno mnoštvo šansi na obe strane. Preporod dolazi do vođstva golom Bursać Nemanje. Bajša do poluvremena dolazi do izjednačenja, a gosti i do nove prednosti preko Čabrilo Mladena. U drugom delu igre Bajša je krenula na sve ili ništa što je otvorilo prostor za kontre koje nažalost fudbaleri Preporoda nisu iskoristili. Što njima nije pošlo za nogom, pošlo je Rahić Darku koji donosi izjednačenje svom timu i obezbeđuje konačnih 2:2.

BAJŠA: Damjanović Vladimir, Nađ Tamaš, Der Akoš, Tresiglavić Nemanja, Šević Jovan, Varga Miroslav, Mitrović Jovan, Lekaj Albert, Marjanović Nikola, Krivokapić Jakša, Batori Damjan.
REZERVE: Rankov Nikola, Rahić Darko, Žemberi Igor, Simović Lazar, Dugandžija Jovan, Jovanović Vladimir, Vujošević Nikola.

PREPOROD: Vuković Nenad, Došlov Mićo, Nikolaš Antonio Tony, Šašić Nikola, Kotaraš Dalibor, Kovač Miloš, Čabrilo Mladen, Bogojević Aleksa, Ćakić Veljko, Vukelić Miloš, Bursać Nemanja.
REZERVE: Grčić Nikola, Srednik Goran, Mijić Sreten, Todić Sava, Damjanović Dako, Terzija Nebojša, Kopanja Stevo.

GRADSKA FUDBALSKA LIGA

VINOGRADAR - ŽEDNIK 4:0(0:0)

U prvoj utakmici 12. kola GFL Vinogradar je na svom terenu u Hajdukovu nadigrao Žednik ekipu iz Starog Žednika rezultatom 4:0. U prvom poluvremenu nisu viđeni golovi, da bi goste načeo u 49. minutu iz kaznenog udarca povratnik u subotički fudbal Tešić Ervin. Rezervisti Požar Daniel u 68. i 78. minutu i Farago Arnold u 86. postavljaju konačan rezultat.

VINOGRADAR: Krebs Peter, Kiš Andraš, Aladžić Roland, Šeregi Viktor, Pisarić Predrag, Kovač Alen, Klebečko Čongor, Engi Sebastian, Temešvari Adrian, Tešić Ervin, Salma Levente.
REZERVE: Engi Viktor, Šeregi Roland, Požar Daniel, Rafai Daniel, Farago Arnold, Kekenj Dominik, Patris Pajeta.

ŽEDNIK: Jokić Milan, Skenderović Marjan, Vuković Saša, Ivšić Nemanja, Bašić Siniša, Bokić Vukašin, Kokić Bojan, Tešić Bratislav, Martinović Denis, Majlat Marko, Ledenski Atila.
REZERVE:  Biro Dario, Đekanović Nemanja, Heger Nemanja.

Sutra su na programu preostale utakmice a sastaju se: Hajduk 1950 - Palić, Bikovo - OFK Mala Bosna 2015, Lokomotiva - Čantavir, Udarnik - Elektrovojvodina i Solid - Graničar.