.

Spartakovi džudisti aktivni ovog vikenda

clock15.03.2022 14:09 h

Džudisti subotičkog Spartaka imali su ispunjen takmičarski program ovog vikenda u svim uzrasnim kategorijama.

Seniori su u subotu nastupali na Prvenstvu Srbije koje je održano u beogradskoj hali Šumice. U konkurenciji oko 200 takmičara iz 43 kluba učestvovalo je 7 Spartakovih takmičara. Najbliži medalji bio je Borojević Mateja koji je na kraju zauzeo 5. mesto, dok su Ivanović Ivana i Čonka Petra bile sedmoplasirane u svojim kategorijama. Spartak je na ovom takmičenju imao najstarijeg seniora sa 48 godina i najmlađeg sa 16. Ekipu je predvodio Bogić Milan.

Mlađe selekcije ovog kluba takođe su bile aktivne i iz Beograda sa Partizanovog turnira su se vratile sa 6 osvojenih medalja. Srebro su osvojili Žagar Relja (do 28kg) i Rašović Nikola (do 31kg), dok su bronzani bili Ivanović Filip (do 50kg), Budalić Uroš (+66kg) i Milić Luka (do 28kg). Ekipu su predvodili Nikolić Nemanja i Bogić Milan.

Najmlađima je takođe priređeno zadovoljstvo da osete čar borbe. U Hali sportova je za početnike održano Klupsko prvenstvo. Iz kluba ističu da se ovakva prvenstva organizuju kvartalno, a cilj je da se kroz ovakav vid aktivnosti deca najbezbednije uvedu u svet takmičenja, jer je dokazano da je  to dobra praksa iz pedagoškog i psihološkog ugla. Na turniru je učestvovalo oko 80 polaznika Džudo kluba Spartak.

Više fotografija sa ovih takmičenja pogledajte na facebook profilu kluba ili klikom ovde.

clock15.04.2024 14:44 h

clock15.04.2024 14:28 h

clock15.04.2024 14:22 h