.

Džudo velikani Vojvodine u Novom Sadu

clock31.10.2021 21:56 h

2. Memorijal u čast džudo velikana Vojvodine održan je ovog vikenda u novosadskom Spensu.

Među 50 klubova i 250 takmičara našli su se i subotički džudisti, članovi Džudo kluba “Spartak” nastupali su dva dana na ovom takmičenju i ostvarili sledeće rezultate.

Prvog dana turnira bronzanu medalju osvojila je Radaković Anđela, iz džudo sekcije Bajmok, u kategoriji U11 do 38kg, dok su Tanasković Tamara i Borojević Mateja izgubile u borbi za medalje.

Memorijal prerasta u internacionalno takmičenje jer su ove godine bili prisutni sportisti iz Grčke, Makedonije, Rumunije i Mađarske.

Drugog dana medalje za Spartak osvojili su Borojević Veljko i Mezei Emina iz bajmočke sekcije.
Veljko je osvojio srebro u konkurenciji mlađih pionira do 66 kg, dok je Emina osvojila bronzu kod mlađih pionirki do 52 kg.

Ekipu su predvodili Bogić Milan i Tanasković Vladimir.