.

4 medalje za Top Fighter kikboksere na Prvenstvu Srbije

clock27.05.2022 06:54 h

Proteklog vikenda u Boru održano je Prvenstvo Srbije za kadete, juniore i seniore u kikboks diciplini low kick. Među prisutnih 210 takmičara iz 60 klubova našli su se i članovi subotičkog kluba Top Fighter.

Stariji junior Nikola Lončar u kategoriji do 81kg osvojio je srebrnu medalju. U istom uzrastu, ali u kategoriji do 63,5kg Nikola Kolar okitio se bronzom, kao i Milica Despotović u konkurenciji starijih juniorki do 52kg. Odličan debitanski nastup imao je Boško Moravčić koji je kao kadet 81+kg osvojio srebro.

"Ovo je bilo poslednje državno prvenstvo u ringovnim disciplinama u ovoj godini. Na ovom takmičenju povrede su uticale na rezultate kod Kolara i Lončara. Milica Despotović je imala težak meč protiv takmičarke iz Batajnice, i meč se odlučivao u trećoj rundi, gde je nakon što je Despotović bodovno vodila, na kraju na žalost izgubila 2:1. Vatreno krštenje imao je kadet Boško Moravčić koji je osvojio srebrnu medalju. On je bio prijavljen u kategoriju do 75 kg, ali nije bilo prijavljenih takmičara u njegovoj, a ni u narednoj kategoriji, pa je na kraju meč radio u kategoriji plus 81 kg, što je uticalo na krajnji ishod” ističe trener ekipe Alen Heralić.

Sa prethodnim ful kontakt Prvenstvom Srbije koje se održalo u Zaječaru u aprilu mesecu i ovim prvenstvom Kik boks klub Top Fighter osvojio je ukupno 7 medalja u ringovnim disciplinama.
Naredni izazovi su na programu u septembru kada će biti održano državno prvenstvo u tatami disciplinama i Vojvođanska prvenstva.