.

Zapaženi rezultati atletičara Spartaka na otvaranju letnje sezone

clock10.05.2022 09:57 h

U nedelju 08.05.2022. u Ćupriji održano je prvenstvo Srbije na 10000 metara na stazi za seniore i seniorke, kao i starije juniore i juniorke. U ovoj disciplini atletičar Spartaka Maksim Puškar osvojio je novu titulu prvaka Srbije za juniore do 20 godina. Po izuzetno toplom veremenu i vetrovitim uslovima Maksim je trku na 10000 m istrčao za 31:29,01 i ostvario novi lični rekord. "Iako junior, Maksim je za dva kruga pretekao prvog seniora, dok je za više od jednog kruga pretakao trećeplasiranog juniora" rekao je trener Zvezdan Kalmar.

Istog dana, takođe u Ćupriji, održan je 2. memorijalni miting "Vera Nikolić" u spomen legendarnoj atletičarki, dvostrukoj evropskoj šampionki i svetskoj rekorderki na 800 metara. Na ovom mitingu Sofija Dobrički pobedila je u trci na 400 m sa novim ličnim rekordom od 57,64  i ostavila iza sebe višestruku državnu prvakinju u ovoj disciplini. Za uspeh Sofije Dobrički zaslužan je njen trener Jožef Kereši.
Darijo Bašić Palković je u neverovatno brzoj trci sa jednim od najboljih "osamstometraša" na svetu Amelom Tukom iz Bosne i Hercegovine, osvojio 2. mesto na 600 m sa rezultatom 1:18,31. "Darijo je trčao izuzetno zrelo i postigao jedan od najboljih rezultata ikada u Subotici na 600 m. Ovim rezultatom Darijo je pobedio sve najbolje srpske srednjoprugaše i osvojio drugu nagradu iza Amela Tuke, osvajača evropske i svetske medalje na 800 m. Darijov rezultat je drugi najbolji rezultat na ovom memorijalnom mitingu." - ističe Kalmar.

Dan ranije, u subotu, 07.05.2022. godine, u Sremskoj Mitrovici održano je Otvoreno pojedinačno prvenstvo AP Vojvodine za starije juniore i juniorke. I na ovom takmičenju učestvovalo je troje predstavnika AKŽ "Spartak" koji su, takođe, postigli veliki uspeh i zapažene rezultate, te svako u svojoj disciplini i lični rekord. Minja Kopunović učestvovaka je u trci na 400 m i osvojila 1. mesto sa rezultatom 59,47. Tamaš Čorba takmičio se u dve bacačke discipline i u obe se okitio zlatnom medaljom - u bacanju kugle ostvario je rezultat od 12,65 m, a u bacanju kladiva 36,27m. Višnja Vilov, iako još uvek pionirka, oprobala se u juniorskoj konkurenciji, te je u generalnom plasmanu trke na 100 m zauzela 12. mesto sa rezultatom 13,39.
Trener mladih atletičara je Bela Evetović.