.

Minja Kopunović bronzana na Prvenstvu Srbije (VIDEO)

clock07.06.2022 07:28 h

Sremska Mitrovica je proteklog vikenda bila domaćin Prvenstva Srbije za mlađe juniore i juniorke. Na ovom takmičenju učestvovale su Minja Kopunović i Višnja Vilov, atletičarke AKŽ Spartak.

Minja Kopunović u finalu trke na 200m osvojila je bronzanu medalju istrčavši svoj novi lični rekord od 25,22s. U istoj disciplini Višnja Vilov zauzela je 12. mesto sa rezultatom i ličnim rekordom od 27,09s.
Obe atletičarke takmičile su se i u trci na 400m, u kojoj je Kopunović bila sedmoplasirana sa rezultatom 1:00,97, dok je Vilov zauzela 10. mesto istrčavši 400m za 1:02,63 , što je do sada i njeno najbolje vreme u ovoj disciplini.

Nakon ovog takmičenja za Minju Kopunović je iz Srpskog atletskog saveza stigao poziv za reprezentativni nastup u štafeti na prvenstvu Balkana za mlađe juniore i juniorke koje će se održati u Baru, 12. juna ove godine.