.

Jovani Ilić srebro i bronza, Darijo Bašić Palković srebrni na Prvenstvu Srbije

clock27.06.2022 21:27 h

Proteklog vikenda, 25-26. juna 2022. godine, u Kruševcu je održano Prvenstvo Srbije za seniore i seniorke. Takmičenje je okupilo naše najbolje atletičare koji su se nadmetali za titulu prvaka države.

Jaka kiša koja je čitavog dana padala u Srbiji, nije zaobišla ni Kruševac, pa je uslove takmičenja učinila težim za postizanje što boljih rezultata. Na takmičenju je nastupilo i troje atletiča AKŽ "Spartak" - Jovana Ilić, Sofija Dobrički i Darijo Bašić Palković.

Jovana Ilić okitila se srebrnom medaljom u disciplini troskok sa rezultatom 12,85 m, dok je u trci na 200 metara zauzela 3. mesto rezultatom 24,35 s, što je i njen novi lični rekord. Jovana je već u kvalifikacionoj trci istrčala svoj lični rekord od 24,96 s.
U istoj disciplini Sofija Dobrički istrčala je svoje najbolje vreme od 25,96 s što nije bilo dovoljno za finale. U trci na 400 metara Sofija Dobrički  pobedila je u svojoj kvalifikacionoj grupi sa rezultatom 57,99 s, ali je u generalnom plasmanu zauzela 6. mesto u ovoj disciplini.
Darijo Bašić Palković je osvojio 2. mesto i postao vicešampion države u trci na 800 m sa rezultatom 1:53,41, dok je trku na 1500 metara završio kao četvrtoplasirani u vremenu 4:03,99.

Treneri atletičara AKŽ "Spartak" su Jožef Kereši i Zvezdan Kalmar.

clock27.03.2024 09:22 h

clock27.03.2024 09:10 h

clock16.03.2024 21:45 h

clock16.03.2024 21:23 h

clock11.03.2024 21:21 h

clock11.03.2024 21:03 h

clock11.03.2024 20:49 h

clock11.03.2024 20:29 h